Barış Kemal Kirik

Projects

21

Coffees

350

Visited Countries

17

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Lisans programını tamamlamıştır.Eğitim sonrası bir yıl süre ile terör ve mahrumiyet bölgesi olan Şırnak Doğu Sektöründe Asteğmen Psikolog olarak er/erbaş ve subaylar ile çalışmıştır. 2014 yılından itibaren İki bin danışan üzerinde bireysel görüşme sağlamış ve eğitimler vermiştir.

Eğitimlerini Duygu Odaklı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi alanlarında alarak depresyon üzerine çalışırken, hasta yetişkinleri tedavi edeceğimize sağlıklı çocuklar yetiştirelim düşüncesi ile oyun terapisi eğitimini tamamlamıştır. Oyun terapisi eğitimini, Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezinden aldığı Masal Anlatıcılığı Atölyesi ile birleştirerek, çocuklar ile olan terapilerini masallar üzerinden gerçekleştirmektedir.

MMPI ve Objektif testler eğitimini tamamlayarak uygulayıcısı olmuştur.

Psikoloji eğitimi süresince sosyal ve sanatsal alanda bir çok faaliyete öncülük etmesinin yanında Fotoğraf Kulübünde eğitmen ve başkan olarak görev almıştır.

Şu anda İkinci lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde sürdürmektedir. Sinema ve fotoğraf alanında ödül ve sergilemeleri bulunmaktadır. Psikolojinin sanat ve spor ile bağlantılı olduğuna inandığından, bu alanda ki çalışmalar üzerine yoğunlaşmıştır. Duygu odaklı terapiyi merkeze alarak, Fotoğraf Sanatı ile birleştirdiği terapi anlayışına hem bireysel terapi hem grup terapileri ile devam etmektedir.

On iki yıllık yüzme hayatındaki kazanımlarını, aldığı psikoloji eğitimleri ile destekleyerek spor psikolojisi alanında kullanarak genç ve  profesyonel sporcular ile çalışmaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yürütülen Psikolojik performans danışmanlığı akredite programında yer alarak sporcular ve takımlar ile çalışmaktadır.

 

Psikolojik Performans Danışmanlığı – Türkiye Futbol Federasyonu

Duygu Odaklı Terapi Eğitimi  – Psikoloji Enstitüsü

Oyun Terapisi Eğitimi  – Psikoloji Enstitüsü

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi  – Psikoloji Enstitüsü

Masal Anlatıcılığı Atölyesi  – SEIBA (Uluslararası Masal Anlatıcıları Derneği)

WAIS – R Wechsler Zeka Testi  – Psikolojik Testler Derneği

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)  – Psikolojik Testler Derneği

Objektif Testler – Psikolojik Testler Derneği

İşaret Dili Eğitimi – Halk Eğitim Merkezi


2010/11/12/2013 Katkı ve Katılım Sertifikaları  DAÜ Psikoloji Günleri

Katılım Sertifikası  Psikoloji Bölümü Deney Araştırması

Katılım Sertifikası DAÜ Eğitim Fuarı

İleri Düzey İngilizce Sertifikası – Pacific Language School/ KANADA

Photography
95%
Sport Psychology
90%
Therapeutic Photograhpy
85%