Chair

Plastik Sandalye
Plastik üretimin yaklaşık olarak %70’i çöp olarak kayıtlara geçmiş, doğaya karışmış bulunmakta ve günümüzde kullanılan plastiklerin hiçbiri biyolojik olarak çözünülebilir değil!

Bir plastiğin doğada kaybolması 450 – 1000 yıl arasında gerçekleşiyor ve hiçbir zaman tam anlamıyla kaybolduğunu kanıtlayan bir çalışma mevcut değil.
Tüm dünyada her yıl yaklaşık 12 milyon ton plastik atık denizlere karışıyor. Bu sadece denize karışabilen kısmı, yürüdüğümüz yolda, çıktığımız dağda, iş yerimizde, evimizde plastik atıklar her yerde gözümüze çarpıyor. Toplamda 83 milyar ton plastik atık olduğu söyleniyor. Denizlerdeki veriler ise çok daha can yakıcı, plastik poşetlere takılıp ölen kaplumbağalar, plastikleri yiyerek nesli tükenmeye başlayan büyük ve küçük deniz canlıları, okyanusların dibinde oluşan devasa çöplükler!

Hepsi tek bir ırkın Dünya üzerinde yaşamasından dolayı meydana gelen doğa olayları! İnsanoğlunun sadece bir kaç dakika kullandığı plastikler yüzlerce yıl doğada birikiyor. Şirketlerin hem sağlam hem ucuz olmasından dolayı tercih ettiği plastik, insanoğlunu geri dönülemez bir kaosa sürüklüyor.

Not: Geri Dönüşüm